Jak zasłużyłem na 3 lata więzienia. Dowód poniżej.

2 lutego 2018

Komentarze

Virgo

2 lutego 2018

A Pan – w całym swoim humanistycznym, wyrozumiałym apelu zachęcał nas, byśmy ich zrozumieli, wysłuchali, że elektorat z „Miastka” z badania prof. Gduli to w sumie normalni, zwykli ludzie. Nadal Pan tak myśli? Będzie Pan wysłuchiwał opowieści o tym, jak Żydzi zasłużyli sobie na swój los? Że Polacy są kryształowi, szlachetni i wspaniali? Oni może są „normalni” w obszarze zewnętrznym. W środku gotują się frustracje, żal, nienawiść do elit, resentymenty. Czy ten prymitywny lud, który zapędził Żydów do stodoły w Jedwabnem, a teraz heiluje na marszach narodowców zasługuje na to, by go wysłuchać, zrozumieć, okazać mu szacunek? Gotowałem się, jak słuchałem tej rozmowy w TOM FM, gdy Pani dr. Karolina Wigura z portalu zwanego żartobliwie Kulturą Liberalną tak nas strofowała, że nieładnie się zachowujemy wobec tych ludzi. Oświadczam, że nie znajdę w sobie żadnego zrozumienia dla tego prymitywnego motłochu. Ale jak pani symetrystka Wigura chce, to niech im okazuje wyrozumiałość.

Jacek Pi

2 lutego 2018

Pora wrócić do sterych lektur – zaczynam od Hayeka i jego diagnozy przyjęcia narodowego socjalizmu.
Cytat „..Przywódca nazistowski który określił rewolucję narodowo-socjalistyczną jako anty-Renesans, powiedział więcej prawdy, niż sam prawdopodobnie zdawał sobie sprawę. …” („Droga do zniewolenia”) U nas prof. Zybertowicz mówi o odejściu od dziedzictwa Oświecenia.

Jakub Bierzynski

3 lutego 2018

Polecam mój tekst w najnowszej Polityce. Dokładnie o tym.

Jacek Pi

5 lutego 2018

Diagnoza trafna.
Diabeł jest ukryty w szczegółach – ekonomicznych.
Nasz przemysł ciągle nie może wystartować w stylu reszty Europy. Analiza danych pokazuje że konkurencyjności naszej gospodarki nie buduje rozwój krajowej technologii. Czyli cały wzrost ciągnie konsumpcja.
Ale bez dochodów z produkcji jest to na kredyt – oprocentowanie obligacji 10-letnich jest w okolicy 3.5%. To prawda że do Erdoganowych 11.5% jeszcze daleko, ale jak finansiści ze Wschodniego Wybrzeża całkiem się zdenerwują na IPN to mogą się różne cuda dziać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *