PiS: Pycha i Siła. (Newsweek)

28 maja 2018

Mija miesiąc protestu niepełnosprawnych i ich matek w Sejmie. Wszystko wskazuje na to, że rząd PiS nie zamierza spełnić postulatów protestujących. Stosuje strategię na przetrzymanie licząc na zmiękczenie przeciwnika. Dlaczego PiS zdecydowało się na eskalację zamiast kompromisu? Czy taka strategia jest dla partii rządzącej korzystna? Na ile bierze się z przemyślanej politycznej kalkulacji zysków i strat a na ile ze specyficznej kultury korporacyjnej Prawa i Sprawiedliwości, która nie pozwala na ustępstwa wobec żądań, co najwyżej dopuszcza spełnienie pokornych próśb?

Odpowiedź na te pytania jest banalnie prosta – zdecydowała zimna polityczna kalkulacja. Stratedzy polityczni PiS doszli do wniosku, że zaspokojenie żądań protestujących im się po prostu nie opłaca. Lepiej kupić głosy gdzie indziej. Tymczasem protest niepełnosprawnych przynosi partii rządzącej coraz poważniejsze straty.

Hipokryzja.

Po pierwsze PiS naraża się na zarzut hipokryzji. Stosunkowo łatwo przypomnieć wypowiedzi prominentnych działaczy partii z czasów, gdy oni sami byli w opozycji a niepełnosprawni protestowali przeciw rządowi Platformy Obywatelskiej i PSL, w ten sam sposób, w tym samym miejscu i w sprawie podobnych postulatów. „Rząd na własne życzenie zorganizował sobie akcję protestacyjną. To wasza wina, że na korytarzach sejmowych leżą dziś chore dzieci. To państwa nieodpowiedzialna, nieprzemyślana polityka w stosunku do osób niepełnosprawnych skutkuje dzisiaj takimi nastrojami społecznymi i takimi emocjami” mówiła obecna minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska w 2014 roku. Dzisiaj do niej samej ten cytat pasuje jak ulał.

Gdy Andrzej Duda postanowił zostawić swoje partyjne koleżanki i kolegów na spalonym, a przy okazji zbić trochę własnego kapitału politycznego kosztem rządu i jako pierwszy wybrał się z wizytą do protestujących, musiał przejść przez prawdziwe piekło upokorzenia, gdy jedna z matek odtworzyła mu prosto w twarz jego własne wystąpienie z kampanii wyborczej.

„To wstyd dla polskiego państwa. To wstyd, że państwo polskie nie tylko o takie rodziny nie dba ale wręcz je oszukuje. Nie zawaham się użyć mocnego słowa: ci którzy wychowują, ci którzy opiekują się, poświęcając często swoje życie, nie tylko zawodowe, swoimi niepełnosprawnymi dziećmi, to bohaterowie w każdym społeczeństwie i państwo polskie też ich tak powinno postrzegać. Oni potrzebują wsparcia ze strony państwa ale nie powinni tego wsparcia ani się domagać ani o nie prosić. Uczciwi politycy sami im powinni to wsparcie dać.” Takie cytaty podważają legitymizację obecnej ekipy, opartej wszak na obietnicy realizacji wyższych standardów moralnych.

Jedyne na co w tej sytuacji było stać Andrzeja Dudę to nieme kiwanie głową. Film z tego wydarzenia bije rekordy popularności. Jego oglądalność zbliża się do miliona nie przysparzając głowie państwa popularności.

Prawo i Sprawiedliwość od kampanii wyborczej mówiło o sobie jako o partii wrażliwej społecznie. To postulaty odzyskania godności przez zwykłego człowieka, wstawania z kolan i aktywnej polityki społecznej miały różnić socjalną prawicę od nieczułych społecznie liberałów z PO. I oto protest, który Donald Tusk – propagandowy symbol zła, człowiek o wilczym spojrzeniu, był w stanie rozwiązać w ciągu 17 dni, dziś, za rządów dobrej zmiany, ciągnie się ponad miesiąc. Nie wygląda to dobrze. Wygląda fatalnie.

Manipulacja

Jednocześnie partia jest na straconej pozycji. 90% czyli zdecydowana większość Polaków, w tym wyborców prawicy, (Millward Brown dla Faktów TVN) popiera postulaty protestujących. Trudno o większą jedność w jakiekolwiek sprawie. Mateusz Morawiecki postanowił tę jedność rozbić ogłaszając plan podatku solidarnościowego. Według projektu najbogatsi mają specjalnym podatkiem celowym złożyć się na niepełnosprawnych. Choć wydaje się że rzymska zasada „dziel i rządź” jest uniwersalnie prawdziwa, to tym razem nie zadziałała. Niepełnosprawni i ich opiekunowie z oburzeniem wypowiadają się o propozycji rządu. Opinia publiczna przyjęła proponowane rozwiązanie jako propagandowy wybieg a nie realną propozycję rozwiązania problemu. Zamiast podzielić Polaków w tej sprawie rząd raczej zniechęcił kolejne rzesze wyborców. Do zarzutu hipokryzji doszedł zarzut manipulacji. Dwa do zera dla protestujących.

Propaganda

Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego klasyczne metody politycznej rozgrywki zawiodły? Dlatego, że Mateusz Morawiecki wpadł w sidła własnej manipulacji? Od początku sprawowania swej funkcji realizował konsekwentnie propagandę nieustających sukcesów. Co miesiąc ogłaszał nadwyżkę budżetową i ku jego własnej zgubie ludzie w tę nadwyżkę uwierzyli. Strategia, która miała przynieść mu polityczny sukces, bardzo skuteczna gdy chodzi o żonglowanie cyframi, manipulowanie własnym zapleczem politycznym, a przede wszystkim zdobycie zaufania i wiary samego prezesa, po objęciu upragnionej posady, dla premiera rządu jest samobójcza. Jeśli bowiem z miesiąca na miesiąc Morawiecki ogłasza nadwyżkę, czyli obecność wolnych, niezaplanowanych środków w budżecie, to musi się liczyć z polityczną walką różnych grup interesów o to, kto te środki przejmie. Matki niepełnosprawnych były po prostu najbardziej zdesperowane i najszybciej zareagowały na triumfalistyczne zapowiedzi Morawieckiego. Premier ogłosił wszak 3,5 miliarda złotych nadwyżki budżetowej po pierwszym kwartale. Nie musiał długo czekać na reakcję. Skoro pieniądze są, to trzeba o nie walczyć. Problem polega na tym, że szumnie ogłaszana przez premiera nadwyżka to lipa. Morawiecki zastosował tę samą taktykę co rok wcześniej. Kolejne raporty wykonania budżetu przynosiły informacje o nadwyżkach. Sukces rządu miał wynikać z realizacji polityki „wystarczy nie kraść” a pieniądze same się znajdą. Wielkim sukcesem miało być z triumfem ogłaszane „uszczelnienie systemu podatkowego”. Morawiecki chodził w glorii i chwale do grudnia, gdy nadwyżka w magiczny sposób przerodziła się w 25 miliardowy deficyt. Strategia, która przyniosła mu władzę może mu tę władzę odebrać. Manipulacje, które przechodziły na stanowisku ministra finansów mogą być zabójcze dla premiera. Bo premier nie tylko odpowiada za budżet ale przede wszystkim za realizację polityki opartej na tym budżecie. Wybiera priorytety i musi liczyć się z rozczarowaniem tych grup społecznych, których interesy nie będą priorytetem jego rządu. Zdecydowanie trudniej wytłumaczyć ludziom, że dla nich akurat pieniędzy nie starczy, gdy parę dni wcześniej ogłasza się że skarbiec jest pełen. To trzecia pułapka rządu – padł ofiarą własnej propagandy sukcesu. Jak teraz wytłumaczyć matkom niepełnosprawnych dzieci że dały się oszukać i pieniędzy nie ma? Jak zrealizować ich postulaty skoro z pewnością natychmiast w kolejce po pieniądze ustawią się kolejne grupy społeczne: lekarze, nauczyciele, górnicy, emeryci?

Licytacja agresji.

Co gorsza władza najwyraźniej z konfliktem sobie nie radzi. Aparat nie umie postępować w sytuacji społecznej konfrontacji. Tak jakby cała partia była zarażona wirusem chronicznej przypadłości prezesa. Jarosław Kaczyński od dawna stosuje jedną prostą przewidywalną i niezmienną strategię rozwiązywania konfliktów – eskalację. Za każdym razem dąży do dominacji nad przeciwnikiem, próbuje go złamać eskalując temperaturę sporu i za każdą cenę postawić na swoim. Kompromis przewidujący jakiekolwiek ustępstwo jest z tej perspektywy klęską i jako taki stanowi opcję nie do zaakceptowania. Strategia tarana może być skuteczna wobec silnego przeciwnika, którego trzeba złamać by wymóc ustępstwa, lecz może stać się zapowiedzą klęski gdy stosowana jest wobec kompletnie bezbronnych, najbardziej potrzebujących, wobec ludzi, których jedyną bronią jest cierpienie. Siła przeradza się w butę, stanowczość w nieuzasadnioną agresję, nieczułość, bezduszność, tępotę i chamstwo. Działacze Prawa i Sprawiedliwości przyjęli taktykę tę co zawsze: wzajemnej konkurencji na agresję, prześcigają się w bezduszności, licytują w bezwzględności. Z każdym dniem ekipa dobrej zmiany pogrąża się coraz bardziej. Poseł Pięta chciał donieść na protestujących, wynieść ich z sejmu siłą i oddać w ręce policji. Poseł Krynicka: „Gdyby matka się postarała i założyła sobie taki cel, mogliby pracować i integrować się ze społeczeństwem. A nie siedzieć w czterech ścianach. 500 złotych nic im nie da.” Taka proklamacja wyjątkowo źle wygląda na tle leżących na sejmowej posadzce niepełnosprawnych dzieci. Wszystkich przebił wiceprzewodniczący klubu poselskiego PiS Jacek Żalek mówiąc o rodzicach niepełnosprawnych: „traktują dzieci jak żywe tarcze i nie można dawać im pieniędzy, bo mogą być wśród nich zwyrodnialcy”.

Strategia nękania niepełnosprawnych i ich matek ma swoje niebagatelne koszty. Do sejmu nie wpuszczono kobiety – ikony polskiej, narodowej dobroczynności – Janiny Ochojskiej. Jej zdjęcie gdy o kulach (sama jest osobą niepełnosprawną) negocjuje z monstrualnej postury strażnikiem urosło do rangi symbolu. Marszałek Kuchciński wymierzył surową karę za spotkanie z Ochojską zabraniając jego uczestnikom spacerów. Na zewnątrz mogą wychodzić jedynie dziewczynki tyle, że one nie potrafią mówić! Strażnicy notorycznie, złość protestującym zamykają okna. Kamera TVP tygodniami non stop podglądała protestujących. Najwyraźniej rządowi propagandziści liczyli na tym, że złapią ich na niezręczności. Może padnie brzydkie słowo albo ktoś przyniesie sushi i będzie można uruchomić machinę dyskredytacji uczestników protestu. Wygląda to coraz bardziej obrzydliwie a matki i ich niepełnosprawne dzieci nie chcą dać się złamać. Koszty polityczne PiS rosną lecz o dziwo sondaże przychylne partii wraz z nimi. Dlaczego?

Demonstracja siły.

Dlatego, że prawdą jest teza głosząca, iż mamy w Polsce do czynienia z neoautorytarnym elektoratem. Taki elektorat najbardziej ceni siłę. Siła jest najważniejsza nawet jeśli jest to siła demonstrowana wobec najsłabszych, bezbronnych. To co było nie do pomyślenia w przypadku poprzedniej ekipy tej uchodzi na sucho. Bronisława Komorowskiego wyborcy ukarali bardzo boleśnie za wypowiedzi nieporównanie, anielsko wręcz łagodne: „zmień pracę i weź kredyt” stało się symbolem arogancji.

Dzisiaj szef gabinetu politycznego premiera poseł Suski odmawia pomocy rodzinom opiekującym się niepełnosprawnymi ponieważ, „te pieniądze wydadzą na kino i basen”. I co? I nic. Bo bolesna prawda jest taka, że im (PiS) wolno to, czego demokratom ich wyborcy nie byli w stanie wybaczyć. Autokratyczny elektorat oczekuje od swojej władzy siły i wskazania słabszego, gorszego, wobec którego można nieco podkarmić nieznośny głód poczucia własnej wartości. Już raz taki schemat zadziałał wobec uchodźców, teraz działa wobec niepełnosprawnych.

Nie będzie jednak działał w nieskończoność. Każdy, nawet najbardziej wierny, impregnowany ideologią i zaczadzony propagandą wyborca ma swoją wytrzymałość. Opozycja co prawda jak zwykle nie umie zdyskontować na swoją korzyść błędów władzy, ale niezależnie od bieżącej taktyki, PiS konsekwentnie buduje bibliotekę zarzutów, cały arsenał argumentów, dla swoich obecnych i przyszłych przeciwników w kolejnej wyborczej walce. Jestem przekonany, że oprócz chciwości i korupcji (nagrody, misiewicze, sami swoi, afery) to właśnie pycha, arogancja i wulgarna przemoc, poniżanie protestujących, będą głównymi motywami przewodnimi przyszłej kampanii wyborczej.

Zimna kalkulacja.

Dlaczego zatem pomimo tak wysokich kosztów PiS brnie w konflikt, który wyraźnie przegrywa? Po pierwsze dlatego, że inaczej nie umie. Ta partia nie jest strukturalnie zdolna do rozwiązywania konfliktów społecznych. Jest doskonała do prowadzenia wojen ale fatalna przy budowaniu jakichkolwiek kompromisów. Po drugie dlatego, że taka jest wewnętrza dynamika aparatu. Licytacja brutalności będzie trwać bo podłością działacze zyskują sławę i poklask we własnych szeregach. Po trzecie, dlatego że rząd złapał się w pułapkę własnej propagandy. Nie można ludziom dzisiaj przyznać jak socjaliści na Węgrzech – kłamaliśmy rano, w południe, wieczorem – pieniędzy nie ma, nadwyżki były oszustwem.

Ale jest jeszcze jeden decydujący argument. Pomoc niepełnosprawnym się politycznie nie opłaca. Potencjalnych odbiorców pomocy jest 280 tys. Łatwo policzyć, że koszt programu ich wsparcia to ok. 1,6 miliarda rocznie. Tyle ile rząd dobrej zmiany chce przeznaczyć na „tornistrowe”. Dlaczego na wyprawkę szkolną pieniądze w budżecie są, a na niepełnosprawnych nie ma? Odpowiedź jest banalnie prosta: niepełnosprawnych jest zbyt mało w porównaniu blisko 5 milionów rodzin uczniów, czyli 10 milionów potencjalnych głosów wdzięcznych władzy ich rodziców.

Poza tym, co tu kryć, niepełnosprawni rzadko chodzą do wyborów. Można ich stosunkowo łatwo, prawie zupełnie wyeliminować, wzorem Orbana, znosząc głosowanie korespondencyjne. Tymczasem Prawo i Sprawiedliwość marzy o programie na miarę 500+, który zapewniłby partii drugą kadencję a nawet konstytucyjną większość. W tej politycznej kalkulacji nie ma miejsca na sentymenty. Wrażliwość społeczna sprzedaje się gorzej niż powszechna wdzięczność suwerena do hojnej i łaskawej władzy.

Rachunek zysków i strat wygląda zatem następująco. Z jednej strony jest demonstracja siły, spełnienie skrywanych potrzeb autorytarnego elektoratu, rozwiązanie problemu populistycznej pułapki i propagandy sukcesu z drugiej rosnące koszty: psychologiczne metody łamania protestujących matek i ich dzieci wyglądają coraz bardziej obrzydliwie.

Jak na razie wybór władzy jest prosty. Im się po prostu spełnienie żądań politycznie nie opłaca. To czy długofalowo jest to decyzja słuszna zależy wyłącznie od nas samych. Czy nasza wrażliwość społeczna, nasze wyczulenie na hipokryzję i kłamstwo, nasza niezgoda na brutalną siłę i poniżanie słabszych wezmą górę nad potrzebą poczucia się lepiej ich kosztem? Protest niepełnosprawnych jest dla nas wszystkim wielkim testem. To oni powiedzieli nam, Polakom: sprawdzam. Czy zdamy test podstawowej ludzkiej przyzwoitości? Czy będziemy umieli odróżnić kłamstwo od prawdy, wartości od hipokryzji, wrażliwość od pogardy, prawdziwą politykę społeczną od wulgarnego kupowania głosów? To pokażą najbliższe wybory. Wyzwanie rzucili nam najsłabsi.

Jakub Bierzyński

Komentarze

codeblack

29 maja 2018

Tego słowa znów potrzebowałam,dziękuję.buy viagra

Jacek Pi

29 maja 2018

Panie Jakubie – a co z hierarchią kościelną?
Galilejczyk, gdyby żył w naszych czasach, wygonił by ich ze świątyń.

Jakub Bierzyński

30 maja 2018

O kościele pisałem parę wydań temu. No cóż, popiera władzę nie najsłabszych. Z wiarą nie ma to wiele wspólnego.

BennyDat

14 grudnia 2018

[url=http://flagylbest.us.org/]Flagyl[/url] [url=http://ventolinwithoutprescription.webcam/]ventolin without prescription[/url] [url=http://valtrexoffers.us.org/]valtrex discount[/url] [url=http://ventolingenericbuy.com/]proventil inhaler for sale[/url] [url=http://orlistatbest.us.com/]orlistat[/url] [url=http://busparbest.us.org/]how much does buspar cost[/url] [url=http://amoxicillin500.top/]amoxicillin[/url]

BennyDat

15 grudnia 2018

[url=http://tadalafil20mg.top/]tadalafil[/url] [url=http://propecia365.us.com/]propecia[/url] [url=http://busparbest.us.org/]buspirone pill[/url]

AaronVal

15 grudnia 2018

[url=http://lisinoprilgenericonline.com/]lisinopril price[/url] [url=http://torsemide.us.org/]torsemide[/url] [url=http://buytorsemide.us.com/]torsemide[/url] [url=http://lasixgenericbuy.com/]lasix[/url] [url=http://orlistatbest.us.com/]Orlistat 60mg[/url] [url=http://valtrexoffers.us.org/]Valtrex Generic[/url] [url=http://ventolininhaler.top/]ventolin[/url]

MichaelTotte

15 grudnia 2018

[url=http://colchicinebest.us.org/]Colchicine Acute Gout[/url] [url=http://lisinoprilgenericonline.com/]lisinopril buy online[/url] [url=http://cialisgeneric247.us.org/]Cialis Best Possible Cost[/url] [url=http://doxycyclinegenericbuy.com/]buy vibramycin[/url] [url=http://viagra100mg.top/]viagra 100 mg[/url] [url=http://amoxicillingenericbuy.com/]Amoxicillin[/url] [url=http://cephalexin247.us.org/]Keflex Antibiotics[/url] [url=http://prednisone365.us.com/]prednisone online[/url]

Charlesevags

15 grudnia 2018

[url=http://lisinoprilgenericonline.com/]cost of lisinopril[/url] [url=http://antabusegenericbuy.com/]antabuse online[/url] [url=http://cialisgeneric247.us.org/]cialis[/url] [url=http://propeciabest.us.com/]buy propecia[/url] [url=http://buysynthroid.top/]synthroid[/url] [url=http://valtrexgenericbuy.com/]BUYING VALTREX[/url] [url=http://prednisonegenericonline.com/]Prednisone[/url] [url=http://canadianviagra.top/]viagra[/url]

BrettPains

15 grudnia 2018

[url=http://prednisonegenericonline.com/]prednisone[/url] [url=http://propeciabest.us.com/]propecia uk[/url] [url=http://plavixgeneric.us.org/]Generic Plavix[/url] [url=http://prozacbest.us.com/]Prozac[/url] [url=http://buyviagra.us.com/]Buy Viagra[/url] [url=http://cialisgeneric247.us.org/]cialis generic[/url] [url=http://advair365.us.com/]advair diskus[/url] [url=http://orlistatbest.us.com/]orlistat canada pharmacy[/url]

BennyDat

16 grudnia 2018

[url=http://vardenafil.us.com/]VARDENAFIL[/url] [url=http://buytretinoin.us.com/]TRETINOIN[/url] [url=http://buysynthroid.top/]buy synthroid[/url]

BennyDat

16 grudnia 2018

[url=http://amoxicillin-500mg.top/]amoxicillin[/url] [url=http://prednisonegenericonline.com/]prednisone 5mg tablets[/url] [url=http://cialisonline.us.com/]Cialis[/url] [url=http://valtrexgenericbuy.com/]valtrex[/url] [url=http://cleocingel.us.com/]cleocin[/url]

AaronVal

16 grudnia 2018

[url=http://viagraonline.us.com/]viagra online[/url] [url=http://cialis-online.top/]cialis[/url] [url=http://albuterolinhaler.top/]buy albuterol inhaler[/url] [url=http://cephalexin247.us.org/]Buy Keflex[/url] [url=http://robaxin.us.org/]robaxin tablets[/url] [url=http://viagrageneric.us.com/]Viagra Generic[/url] [url=http://buytretinoin.us.com/]tretinoin[/url] [url=http://lasixgenericbuy.com/]BUY 40MG LASIX ONLINE[/url] [url=http://sildenafilcitrate100mg.us.com/]Sildenafil Citrate 100mg[/url] [url=http://orlistatbest.us.com/]orlistat canada pharmacy[/url]

MichaelTotte

16 grudnia 2018

[url=http://propranolol.us.com/]propranolol[/url] [url=http://prozacbest.us.com/]Prozac[/url] [url=http://prednisolonegenericbuy.com/]Discount Prednisolone[/url] [url=http://cialis-online.top/]cialis on line[/url] [url=http://buytretinoin.us.com/]tretinoin[/url] [url=http://ventolininhaler.top/]ventolin price[/url]

Charlesevags

17 grudnia 2018

[url=http://advair365.us.com/]advair diskus[/url] [url=http://kamagra.us.com/]Kamagra Online[/url] [url=http://ventolinwithoutprescription.webcam/]ventolin inhalador[/url] [url=http://torsemide.us.org/]torsemide[/url] [url=http://prozacbest.us.com/]prozac 20mg[/url]

capital one car loan

17 grudnia 2018

[url=https://carloans2019.com/]car loans bad credit[/url]

auto loan

21 grudnia 2018

[url=http://carloans2019.com/]bad credit auto loans[/url]

refinance auto loan

22 grudnia 2018

[url=http://carloans2019.com/]united auto credit corporation[/url]

car refinancing

22 grudnia 2018

[url=http://carloans2019.com/]car loans[/url]

carmax finance

22 grudnia 2018

[url=https://carloans2019.com/]car loans for bad credit[/url]

car loan interest

22 grudnia 2018

[url=http://carloans2019.com/]car loans for bad credit[/url]

auto loan rates

22 grudnia 2018

[url=https://carloans2019.com/]best car loans[/url]

BrettPains

22 grudnia 2018

[url=http://buysynthroid.top/]synthroid 75 mg[/url] [url=http://prozacbest.us.com/]prozac website[/url] [url=http://tadacipbest.us.org/]buy tadacip[/url] [url=http://colchicinebest.us.org/]COLCHICINE[/url]

roadloans

23 grudnia 2018

[url=https://carloans2019.com/]car loans for bad credit[/url]

auto loan

23 grudnia 2018

[url=http://carloans2019.com/]car loans[/url]

auto loan rates

23 grudnia 2018

[url=http://carloans2019.com/]car loans[/url]

used car finance

24 grudnia 2018

[url=http://carloans2019.com/]usaa auto loan[/url]

BrettPains

28 grudnia 2018

[url=http://torsemidebest.us.org/]torsemide tablets[/url]

Apex Legends

26 kwietnia 2019

Everything is very open with a precise explanation of the issues. It was definitely informative. Your website is useful. Many thanks for sharing!

wordpress

27 lipca 2019

There is definately a great deal to know about this subject. I love all of the points you made.

read more

15 sierpnia 2019

I simply want to mention I’m all new to weblog and seriously enjoyed your web blog. Very likely I’m want to bookmark your blog . You really come with awesome well written articles. Bless you for sharing your web-site.

hornos para pan rusticos

5 października 2019

El resto del equipo de trabajo de TELEVICOLOR JAWEN, S.L. está representado por 17 técnicos profesionales en el reparto y reparación de aparatos en su propio domicilio. Por otro lado, también poseemos 18 furgonetas completamente equipadas con las herramientas y los repuestos necesarios para la correcta atención de cada servicio. Desde la persona que contesta la llamada telefónica, la que se encarga de la reparación, a nuestro técnico que va a su casa, tratamos a cada cliente con respeto, cortesía y equidad. Estamos detrás de ésta promesa por ser una de las pocas compañías de reparación de electrodomésticos que ofrece una garantía del 100 de la satisfacción del cliente.

consumo de energia segun electro domesticos

5 października 2019

Mi pregunta es la siguiente es correcto lo que acabo de decir, y k mision cumple la sonda a la que le llegan los cuatro cables, sea que es lo que controla, ya que la resistencia la controla la placa bimetalica, y la parada del compresor y del ventilador del freezer la controla el termostato que va ubicado en la parte del refrigerador muxas gracias, saludos espero tu respuesta.

perfil urbano

7 października 2019

Este tipo de compra y venta de objetos, tanto tuercas como tornillos y utilidades similares, se suele denominar decoletaje de precisión ; y sí, resulta que en Internet hay multitud de tiendas que los venden y que los compradores interesados pueden encontrar con mucha facilidad si se dan una vuelta rápida por cualquier buscador y a través de cualquier PC y navegador.

consumo electrodomesticos aaa discounts

11 października 2019

Aquí encontrará el Servicio Técnico Junkers de su provincia y ciudad, acceda a los profesionales más calificados para garantizar el perfecto funcionamiento de su equipo, bajo las mejores condiciones de seguridad y con óptimo ahorro de energía. Somos el servicio técnico de lavadoras y secadoras, servicio técnico lavavajillas, servicio técnico de termos, servicio técnico de cocinas y hornos, servicio tecnico en aire acondicionado.Contamos con unidades móviles de reparaciones en Madrid. Nosostros somos servicio técnico de lavadoras, estamos listos para la reparación de sus electrodomésticos en Madrid y alrededores el mismo día de la solicitud. La reparación de electrodomésticos en Madrid se realizara en el domicilio del solicitante del servicio, realizando previamente un presupuesto de la reparación 28021. Nuestro servicio técnico de reparaciones prestar su servicio Reparacion de lavadoras en Madrid de todas las marcas.

legal porno

17 października 2019

I really like your writing!

TikTok Username

24 października 2019

Thanks! Are you on tiktok? If so add me!

Como Conseguir Un Credito Rapido

28 października 2019

Donde Puedo Solicitar Un Prestamo Personal Tipo De Interes Actual Para Prestamos Personales https://prestamosonline.space/palo-alto-ca/ Cual Es El Interes De Un Prestamo Personal Prestamos Dinero Rapido Donde Hacen Prestamos De Dinero Rapido

mobile legends hack script

31 października 2019

Hello, i think that i saw you visited my weblog thus i came to “return the favor”.I’m trying to find things to enhance my website!I suppose its ok to use some of your
ideas!!

Pedir Un Credito Rapido Por Internet

31 października 2019

Te Presto Dinero Prestamos Cortos Y Rapidos https://prestamosonline.space/johnston-ia/ Microcreditos Rapidos Online Simulador De Prestamos Personales

aarp recommended canadian pharmacies

31 października 2019

canadian pharmary without prescription

1 listopada 2019

prescription drugs without prior prescription

1 listopada 2019

canadian pharmacies online

1 listopada 2019

pharcharmy online no precipitation

1 listopada 2019

canadian online pharmacies

1 listopada 2019

canada pharmacies online prescriptions

1 listopada 2019

safe canadian online pharmacies

1 listopada 2019

canadian pharmacy online

1 listopada 2019

the canadian pharmacy

1 listopada 2019

canadian pharmacy

1 listopada 2019

aarp recommended canadian pharmacies

1 listopada 2019

no prescription pharmacy canada

1 listopada 2019

legitimate canadian pharmacies

1 listopada 2019

canadian pharmacies online

1 listopada 2019

viagra without a doctor prescription

1 listopada 2019

viagra without a doctor prescription

1 listopada 2019

canadian pharmacies online

1 listopada 2019

no prescription pharmacy canada

1 listopada 2019

global pharmacy canada

1 listopada 2019

http //www.reliablemedpharmacy.com/

1 listopada 2019

canadian cialis

1 listopada 2019

Busco Prestamos Dinero Rapido

1 listopada 2019

Mini Prestamos Prestamos Seguros En Linea https://prestamosonline.space/plymouth-mn/ Prestamos Con Recibo De Sueldo Financieras De Creditos Personales

most reliable canadian pharmacies

2 listopada 2019

primewire

2 listopada 2019

I know this website presents quality depending articles and
extra data, is there any other web page which provides
these data in quality?

mama bear shirt palmetto moon

3 listopada 2019

I am often to blogging and i also truly appreciate your site content. The content has really peaks my interest. I am about to bookmark your blog and maintain checking for new details.

mobile legends hack 100 working

4 listopada 2019

Thanks for some other informative web site. Where else could I get that
type of information written in such an ideal method?
I have a undertaking that I am simply now running on, and
I’ve been at the look out for such information.

junk car buyer houston

5 listopada 2019

Thank you for the sensible critique. Me and my neighbor were just preparing to do some research about this. We got a grab a book from our area library but I think I learned more from this post. I’m very glad to see such magnificent information being shared freely out there.

html5

8 listopada 2019

Hello there! I simply would like to offer you a big thumbs up for the excellent info you’ve got right here on this post. I’ll be coming back to your website for more soon.

selling my car 4 cash houston tx

11 listopada 2019

Sweet site, super pattern , real clean and utilize genial .

mobile legends cheat

19 listopada 2019

Highly descriptive blog, I loved that bit. Will there be a part 2?

mobile legends cheat

20 listopada 2019

I will right away grab your rss feed as I can not in finding your e-mail subscription link or newsletter
service. Do you’ve any? Kindly allow me recognize in order that I could subscribe.
Thanks.

mobile legends cheat

21 listopada 2019

Great beat ! I would like to apprentice whilst you amend
your web site, how can i subscribe for a blog web site? The
account helped me a acceptable deal. I were a little bit acquainted of this your broadcast provided shiny clear concept

mobile legends hack

21 listopada 2019

My partner and I stumbled over here by a different website and thought I should check things out.
I like what I see so now i’m following you.
Look forward to going over your web page for a second time.

canadian pharmacies online

29 listopada 2019

online pharmacies

29 listopada 2019

online pharmacies

30 listopada 2019

mama bear shirt

30 listopada 2019

Hurrah! Finally I got a web site from where I can actually
get helpful data regarding my study and knowledge.

canadian pharmacies

30 listopada 2019

canadian pharmacies

1 grudnia 2019

canadian online pharmacies

1 grudnia 2019

canadian pharmacies online

1 grudnia 2019

canadian online pharmacy

1 grudnia 2019

tuberias de acero galvanizado

13 grudnia 2019

Utilizamos aparatos de control de última tecnología en todas nuestras piezas siguiendo un riguroso control de calidad antes de ser expedidas. Las clases de nivel intermedio se enfocan en la configuración del torno paralelo y de la fresadora e instruyen cómo llevar a cabo una variedad de operaciones de corte en piezas de muestra.

mobile legends hack version game download

22 grudnia 2019

Hey just wanted to give you a brief heads up and let you know a few of the pictures aren’t loading properly.

I’m not sure why but I think its a linking
issue. I’ve tried it in two different browsers and both show the same outcome.

mobile legend eudora build

30 grudnia 2019

When I initially commented I clicked the „Notify me when new comments are added” checkbox and now each time a comment is
added I get three emails with the same comment. Is there
any way you can remove people from that service? Cheers!

mobile legend upcoming hero

2 stycznia 2020

Post writing is also a fun, if you be familiar with afterward you can write otherwise it is complicated to write.

primewire

14 stycznia 2020

You can certainly see your enthusiasm within the work you write.
The arena hopes for more passionate writers such as you who
aren’t afraid to mention how they believe. At all times
go after your heart.

poker online

14 stycznia 2020

Amazing blog! Do you have any suggestions for aspiring writers?
I’m hoping to start my own blog soon but I’m
a little lost on everything. Would you recommend starting with a free platform
like WordPress or go for a paid option? There are so many options out there that I’m totally overwhelmed ..
Any tips? Thank you!

calloan916.com

21 stycznia 2020

I am extremely impressed with your writing skills
and also with the layout on your weblog. Is this
a paid theme or did you customize it yourself?
Either way keep up the nice quality writing, it is rare to see a nice blog
like this one these days.

6 công việc thường làm của Bảo vệ cửa hàng vàng bạc – Tuyển bảo vệ

21 stycznia 2020

Hello, i think that i saw you visited my web site thus i came to “return the favor”.I am attempting
to find things to enhance my web site!I suppose its ok to use a few of your ideas!!

Marta

21 stycznia 2020

This is really attention-grabbing, You’re a very skilled blogger.
I’ve joined your rss feed and sit up for in quest of
more of your fantastic post. Also, I have shared your site
in my social networks

famous jewelry stores nyc

21 stycznia 2020

It’s very straightforward to find out any matter on net as compared to textbooks, as I found this paragraph
at this website.

poker online

21 stycznia 2020

Pretty! This was a really wonderful article.
Thanks for supplying this info.

modiodal bestellen

28 stycznia 2020

modasomil kaufen modafinil apotheke http://modafinilrezeptfrei.over-blog.com/modafinil-100-mg-preis.html modafinil kaufen legal modafinil bestellen deutschland modafinil rezeptfrei kaufen

internet

30 stycznia 2020

I simply want to tell you that I’m new to blogs and really savored this website. Very likely I’m likely to bookmark your website . You certainly have impressive posts. Thank you for sharing with us your blog.

primewire

1 lutego 2020

Thankfulness to my father who shared with me about this weblog, this weblog
is actually remarkable.

colegio de peritos electricistas aguadilla

7 lutego 2020

Los vehiculos de alquiler que ofrecemos forman una parte de las flotas de las principales empresas de alquiler de vehiculos con las que gracias a nuestro gran volumen de negocio podemos acordar unas excelentes condiciones y precios para poder ofrecer a nuestros clientes del servicio coches de alquiler asequibles en Lanzarote Aeropuerto con todas las garantias y servicios de las grandes empresas del campo rent a car.

camara de electricistas en david

8 lutego 2020

Somos el servicio técnico de reparación de electrodomésticos con profesionales que están preparados para aconsejarle la mejor opción en la reparación de todo tipo de electrodoméstico de gama blanca: lavadoras, secadoras, lavavajillas,cocinas eléctricas, hornos, campanas extractoras, termos. No compre electrodomésticos más potentes grandes de lo que realmente necesite, pues malgastará energía y pagará más. Si tu electrodoméstico no funciona bien, solicita la visita del técnico más cercano a tu domicilio.

electricista san nicolas jalisco

10 lutego 2020

Es mucho mejor seguir tu instinto que dejarte aconsejar, ahora no dejo de preguntarme que tal habría sido aquel BOSCH de 37db que era un poco más caro pero tal vez más silencioso. Hace 3 años gracias a este blog compré un TEKA CB385, combi y cíclico con 39 db, estoy muy contenta con él pero parece que ahora lo han descatalogado y yo necesito comprar otro para otra vivienda. Gracias a los mas de 15 centros de Asistencia tecnica Balay de que disponemos en Barcelona, Provincia y Girona le desplazamos un técnico a su domicilio en el mismo dia de su llamada.

boletin electrico briefs for incontinence

10 lutego 2020

El Servicio técnico de reparación de lavavajillas Ariston ofrece a sus clientes rapidez y toda la garantía de una gran marca. El Servicio técnico de reparación de secadoras Ariston ofrece a sus clientes rapidez y toda la garantía de una gran marca. SAT España Servicio Técnico Oficial, S.L. es un servicio técnico oficial regulado por la Comunidad Autónoma de Madrid, pero no es el servicio técnico oficial de la marca Ariston. Le ofrecemos calidad al mejor precio, trabajos garantizados, asistencia rapida, atencion permanente las 24 horas del dia, instaladores autorizados.

ersep electricista matriculado in english

11 lutego 2020

El servicio técnico del taller me da el presupuesto que una vez pagado por mi, llevo personalmente a las oficinas de Domestic & General, el recibimiento fue peor de lo que me podría imaginar, nada mas entrar notas que ahí no puedes estar, que tienes que llamar a su fabuloso para ser atendido, pero como insistí me cogieron la documentación. Compré una Sony Bravia de 2 p en el 2009 y la aseguré un par de años más con esta compañia ya que el Saturn lo vendía muy bien y los ponía por las nubes.

instalador electricista domiciliario trabajo

11 lutego 2020

Importante empresa de tecnologia requiere personal masculino entre los 18 y 35 años para el cargo de Promotor de ventas en el area de electrodomesticos Linea Blanca, debe tener disponibilidad de tiempo completo y con experiencia minima de meses en el campo. Nos encontramos en la búsqueda de un Asesor de Servicio para formar parte del plantel de Posventa de un importante Concesionario Oficial Ford.

reparacion energetica calentador electrico portatil

11 lutego 2020

Nota: Este grupo comprende la reparación de todo tipo de maquinaria industrial, excepto la reparación de maquinaria expresamente clasificada en alguna de las divisiones de fabricación. Epígrafe 752.4.- Servicios de limpieza, desinfección y similares a cargo de personal ajeno al barco. Nota: Entre dichos locales se computarán las edificaciones destinadas a centros de control de tráfico aéreo, instalación de radar, torres de control de aeropuertos, equipos de producción de energía eléctrica necesarios para tal fin, centros de transmisión, y otras instalaciones de similar naturaleza. Epígrafe 7 9.1.- Servicios de telecomunicación con vehículos móviles, navíos aparatos de navegación aérea y entre éstos, entre sí.

compro lavadoras usadas

11 lutego 2020

Nuestro servicio técnico de lavadoras, servicio técnico de frigoríficos, servicio técnico de lavavajillas, servicio técnico de cocinas y hornos, servicio tecnico de aire acondicionado servicio tecnico de termos, están disponibles de lunes a viernes de 9:00 a 19:00 h y sábado de 9:00 a 14:00 h en la reparación de electrodomésticos. Nosostros somos servicio técnico de lavadoras y estamos listos para la reparación de sus electrodomésticos en Madrid y alrededores el mismo día de la solicitud. La reparación de electrodomésticos en Madrid se realizara en el domicilio del solicitante del servicio, realizando previamente un analisis del aparato y luego decirle lo que le costará para su aprobación.

secadoras de ropa whirlpool

12 lutego 2020

Sabemos que su satisfacción es lo primero, por eso nuestro técnico una vez evaluada su avería, y reparada, le ofrecerá una serie de consejos útiles para que usted pueda disfrutar de su lavadora Samsung durante mucho más tiempo como el primer día. Si su lavadora ha dejado de funcionar le empieza a dar problemas y necesita de un servicio técnico en Madrid, no dude en solicitar nuestra asistencia técnica Edesa continua a domicilio, llamándonos cuando quiera, servicio de asistencia Edesa las 24 horas del día los 7 días de la semana, siendo no festivo.

hornos electricos domesticos

12 lutego 2020

Nuestro servicio técnico de lavadoras, servicio técnico de lavavajillas, servicio técnico de cocinas y hornos, servicio tecnico de termos, están disponibles de lunes a viernes de 9:00 a 19:00 h y sábado de 9.00 a 14:00 h en la reparacion de electrodomesticos. En nuestra organizacion contamos con los mejores tecnicos de reparacion de electrodomesticos en Madrid y localidades.

tabla de electrodomesticos y su historia de fernaflo

12 lutego 2020

Somos una pequena empresa de alquiler de vehiculos que nos caracterizamos por ofrecer un servicio adaptado, vehiculos limpios y en perfecto estado, y a unos costos muy razonables, dando sitio a que muchos de nuestros clientes repitan con nosotros en el momento de alquilarse un vehiculo. El alquiler de vehiculos es una necesidad que se presenta de forma puntual, un servicio esencialmente demandado por los turistas, tanto extranjeros como nacionales. Asi que no lo pienses mas y disfruta de nuestras increibles tarifas que incluyen seguro a todo peligro, millas ilimitadas y asistencia en carretera veinticuatro horas.

calderas de gas natural

12 lutego 2020

Si os interesa la belleza del paisaje, sus condicionantes y sus transformaciones humanas, si tienen interés por conocer la civilización humana y sus creaciones, si el amor por su entorno es su valor, si el respeto, la educación y el conocimiento os estimulan… BIENVENIDOS A TUS CIENCIAS SOCIALES. Hola, Matías, nuestros Servicios Técnicos Oficiales disponen de recambios para esos modelos se les suministra de inmediato desde nuestros servicios centrales. Hola, Pedro, aquí tienes el buscador para localizar el Servicio Técnico Oficial más próximo a tu domicilio. Me han confirmado en el servicio técnico que no hay problema por seguir utilizándolo, cosa que haré.

fontanero destapacaños manual lawn

14 lutego 2020

Los electrodomésticos también son vulnerables al calor, pues hace que se sobrecalienten y algunas piezas menos resistentes que trabajan por fricción pueden llegar a estropearse.

fontaneros leganes fc table

14 lutego 2020

En cualquier instalación de servicios climatización, se utilizan máquinas para mover los fluidos de trabajo y por tanto el conocimiento de las bombas, ventiladores y compresores permitirá la elección correcta de las mismas para que los sistemas trabajen correctamente y con un máximo aprovechamiento energético. Está adaptado al cumplimiento del RITE y todo se expone de forma clara y práctica, siendo una herramienta muy útil para el profesional, técnico y estudiante del tema. A partir de la instalación de 3 tipos de equipos de aire acondicionado, según tamaño, potencia, equipo, etc., se desarrolla un manual eminentemente práctico para la instalación de estos equipos y su mantenimiento.

fontanero gran alacant beach

14 lutego 2020

Nada más verme me dijo que MAURO le había pasado mi informe sobre mi conferencia en la Universidad de HAIER y que él, a su vez, lo había remitido a la cúpula de HAIER, ya que, según me dijo, mi informe ratificaba todo lo que él no se cansaba de repetir a los chinos: la necesidad imperiosa de organizar un almacén de recambios en la fábrica, otro en Europa, y poner los medios para la implantación de una organización importante de Servicios en Europa.

fontanero ayamonte newsela

15 lutego 2020

Por ello, presenta un nuevo servicio, el Compromiso Siemens Garantizado 48h, por el que se compromete a reparar el electrodoméstico en un plazo máximo de 2 días, de lo contrario, regala un año de garantía adicional. Con 30 centros propios y una red de 315 servicios oficiales, lo que supone un total de 30 técnicos altamente cualificados y con el mejor conocimiento del producto, tanto pequeño como gran electrodoméstico. Y también cuando la empresa tiene una alta disponibilidad de repuestos originales; en el caso de Siemens para aparatos de hasta 10 años de antigüedad. Todos los técnicos Siemens disponen del carnet Oficial de Anfel (Asociación Nacional de Fabricantes de Electrodomésticos).

reparacion de fontaneria definition of racism

15 lutego 2020

En los últimos años el concepto de lo vintage se ha propagado como la espuma. El técnico fue relativamente rápido, pero como no tiene arreglo (es muy caro), es donde empiezan los problemas. Estoy en tu misma situación, en julio suscribí un seguro con la compañia Domestic & General que cubria la reparación inicial y seguro durante un año de todas las reparaciones y susutitución por un lavavajillas por otro de igual valor si no se podia reparar. Con la primera reparación no tuve ningún problema, pero pasados seis meses se vuelve a estropear, lleva casi tres meses reparandose y no se nada más. Una media de dos averías al año, lo ´se, el plasma de LG es una castaña brutal, pero la garantía de General es una mezcla del PP+PSOE+Diarrea de perro sato.

fontaneros manises restaurants

15 lutego 2020

Informamos que no atendemos averías de aparatos en periodo de garantía, no somos servicio técnico oficial Siemens en Menorca, sino que ofrecemos nuestros servicios para su reparación. Nuestro servicio técnico le brinda la mejor asistencia con lo que usted mantendrá la confianza de haber sido atendido por profesionales de la empresa Lacofriser S.L que corresponde al Servicio Técnico Oficial en Guadalajara. Nuestro servicio técnico oficial compuesto por un gran equipo humano formados y capacitados para dar el mejor servicio a nuestros clientes. Reparaciones de electrodomésticos Siemens en Marbella por técnicos certificados. Reparar su lavavajilla Siemens en Marbella es fácil siempre que su reparación sea realizada por técnicos certificados.

ir allí|

17 lutego 2020

Estas piezas pueden ser destinadas a un gran número de sectores tales como la automoción, pequeños electrodomésticos, hostelería, electricidad, termometría y manometría industrial en inox, medical, etc. La parte del taller donde están las máquinas Haas de alta velocidad se puede considerar el corazón de DesignWerkes.

Lee mas

17 lutego 2020

Mediante la oferta de soluciones totales, nuestro taller de mecanizado ofrece a nuestros clientes la posibilidad de integrar todas las necesidades de la cadena de aprovisionamiento de las piezas mecanizadas con necesidades de alta calidad y precisión.

mobile legends hack

22 lutego 2020

I think everything said was actually very reasonable.
But, what about this? what if you were to write a awesome post title?
I ain’t suggesting your information isn’t good.,
however suppose you added something that grabbed folk’s
attention? I mean Jakub Bierzyński is kinda vanilla.
You could glance at Yahoo’s home page and note how they create
post titles to grab people to open the links. You might add a video
or a related picture or two to get readers excited about what you’ve written. Just my opinion, it would bring your website a little livelier.

H0rnyGirl19

23 lutego 2020

Hi I am 19 female and NUDE right now! Click my name I am ready for you!

slut toys show

25 lutego 2020

Great! Thank you so much. Keep up the good work.

Apex Legends

16 marca 2020

Spot on with this write-up, I really believe this site needs much more attention. I’ll probably be back again to see more, thanks for the info!

margo

17 marca 2020

I was recommended this website by my cousin. I’m not sure whether this post is written by
him as nobody else know such detailed about my difficulty.
You’re incredible! Thanks!

Best Skyrim Mods 2020

18 marca 2020

Way cool! Some extremely valid points! I appreciate you writing this article and also the rest of the site is also really good.

puerto rico trabajos electricista industrial

21 marca 2020

En lugar de vigilarlos, Paesa los transfirió en varios envíos a cuentas de su propiedad en una sucursal de Bangkok. Te agradezco las preguntas que haces en tu post que, además de reactivarlo, son las que nos hacemos algunos. Los agentes del servicio secreto luxemburgués (SREL) Roger Mandé y André Kemmer se presentaron a Beatriz García Paesa, de 47 años, como hombres de negocios interesados en lavar una importante suma de dinero. La sobrina del exagente de Interior Francisco Paesa, abogada, fiscalista y ojeadora de su tío en los pozos más fétidos de los paraísos fiscales, no picó el anzuelo. Miembros del servicio secreto habían recibido una oferta económica si localizaban el dinero desaparecido.

eficiencia energetica de aparatos electro domesticos antiguos

24 marca 2020

Excelente la pagina, escribo para decir que tengo una nevera no frost tecnico le puso el gas porque se llamo para eso ya que este se le habia acabado pero que do con el problema de que se congela en la parte de atras y cada dos tres dias hay que descongelarla y no se puede dejar para hacer cubos de hielo y no enfria nada en la parte solo se congela en la parte de atras ayudaaaaa gracias.

rigydeb

25 marca 2020

question for women who do anal
http://sexcomix.xyz/user/chirty/ Noah Film fatwah Ban for being sunnah lol

reparacion electrodomesticos madrid vallecas story

25 marca 2020

Los Palladium Hotels & Resorts le ofrecen todas las facilidades y servicios para hacer de su estancia un recuerdo inmejorable: servicio de recepción 24 horas, servicio de teléfono y fax, conexión ADSL con cargo, TV por satélite, consigna para equipaje, servicio despertador, cambio de moneda, servicio de lavandería, parking exterior, rampas de acceso para minusválidos en las zonas comunes y piscinas , máquinas de refrescos, máquina de hielo, entre otros.

Ticyceqo

25 marca 2020

To god from the devil https://tube3x.me/
What does it mean to you to say youve been somewhere

etiquetas eficiencia energetica lavadoras lg

26 marca 2020

Responsabilidad y facil desemvolvimiento en el Servicio Tecnico de electrodomesticos Bosh en Madrid ! Nuestros Tecnicos se capacitan con las ultimas tecnologias en nuevos productos de Electrodomesticos de la marca Bosch. Adicionalmente les respalda años de experiencia en la reparacion de Electrodomesticos el mantenimiento para alargar la vida util de su electrodomesticos Bosch, nuestros tecnicos le aconsejaran como evitar nuevas averias en su electrodomestico Bosch en Madrid. Así podrá disfrutar de un coste mínimo por la reparacion de su frigorificos Bosch.

historia electrodomesticos categoria b1

26 marca 2020

Epígrafe 3 3.1.- Equipo, componentes, accesorios y piezas de repuesto de motores para vehículos automóviles (excepto equipo eléctrico). Epígrafe 3 3.2.- Equipo, componentes, accesorios y piezas de repuesto de carrocerías para vehículos automóviles. Epígrafe 3 3.9.- Otro equipo, componentes, accesorios y piezas de repuesto para vehículos automóviles (excepto equipo eléctrico). Epígrafe 3. .- Balanzas de precisión y otros instrumentos y aparatos de medida dimensional de precisión.

reparacion energetica caldera de gas

27 marca 2020

Si busca un servicio ténico de calidad para la reparación de su electrodoméstico siemens, no lo dude: confíe en la seriedad, profesionalidad y rapidez de Ecotenic. Siemens es la empresa fabricante de electrodomésticos de origen alemán con más de 150 años de experiencia. Siemens es una marca líder en innovación tecnológica en la industria de los electrodomésticos, combinando ideas innovadoras, ingeniería de precisión y un diseño moderno atemporal. La mayoría de las lavadoras Siemens incorporan el motor iQdriveTMsin escobillas, eficiente y silencioso.

tipos de hornos para fundicion de metales

30 marca 2020

Mecanizados piezas serie. Diseño y construcción de útiles especiales, mecanizado de piezas unitarias y seriadas, electroerosión por corte de hilo, troquelado. La representación legal de los trabajadores y la dirección de la empresa manifiestan la necesidad de fomentar la igualdad de oportunidades entre mujeres y hombres.

piezas aluminio sevilla soccerway

31 marca 2020

Estamos especializados en el mecanizado, torneado y fresado de piezas de precisión con maquinaria de control numérico y en series concertadas. TORNIMA, en su rol de proveedor, envía regularmente CPK’s y otros estudios estadísticos de las piezas de decoletaje en tornos multihusillos, como parte de la alianza estratégica de proveedor-cliente.

mecanizado de acero pago

31 marca 2020

Hoy por hoy, ejemplo de ello es el diseño y fabricación de máquinas-herramientas donde se combinan las diversas operaciones logrando en una sola torneada, fresada, taladrada y roscada, requiriendo para ello el diseños de programas informatizados que dirigen cada tarea de la misma y la profesionalidad de la mano de obra operadora.

que es metalurgicas torrens

31 marca 2020

Si, al inicio durante el disfrute del período de vacaciones colectivas, la trabajadora se encontrase en situación de Maternidad, aquél quedará interrumpido y los días correspondientes a dicha interrupción se disfrutarán en fecha que establezca la Dirección de la empresa, previa intervención de la representación del personal.

Ir aqui

3 kwietnia 2020

Para esta sección disponemos de tornos CNC de marcas reconocidas como Mori Seiki, Gildemeister y Nakamura, totalmente equipadas con cargador de barras, doble torreta motorizada, eje Y, eje C, doble cabezal, recogedor de piezas y extractor de virutas.

Nuestra web

3 kwietnia 2020

Son innumerables los negocios que mantienen su confianza en nosotros para la producción de piezas en Galicia de características muy diversas, puesto que tienenen nosotros a un claro referente por precio y calidad. Mecanizados Garrigues cuenta con una gama de maquinarias adaptadas a las nuevas tecnologías para conseguir una precisión y calidad que queda reflejada en todos los trabajos que realizamos.

siguiente pagina

4 kwietnia 2020

El mecanizado, en términos simples, utiliza el Control Numérico Computerizado para mover una herramienta de corte a lo largo de cinco ejes de manera simultánea. Desde el año 2013 AUF&ZU produce utilizando máquinas de HOLZ-HER. Brochadora : Máquina en la que el movimiento de corte lo realiza una herramienta brocha de múltiples filos progresivos que van arrancando material de la pieza con un movimiento lineal.

Encuentra mas informacion

4 kwietnia 2020

Derechos: Tiene derecho a acceder, rectificar y suprimir sus datos, así como otros derechos, como se explica en la información adicional. Trabajamos piezas en acero al carbono partiendo de material laminado, forjado fundido, y otros materiales como acero inoxidable, bronce, aluminio, etc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *