Prawica i Kościół: bracia syjamscy (Rzeczpospolita)

15 maja 2019

Na dwa tygodnie przed wyborami kampania gwałtownie przyspieszyła. Leszek Jażdżewski pamiętnym przemówieniem na Uniwersytecie Warszawskim uruchomił lawinę wydarzeń, które mogą zmienić jej bieg i zdecydować o zwycięstwie. W pierwszym momencie jego nie przebierające w słowach wystąpienie wyglądało na gotowy pretekst do rozpętania światopoglądowej wojny. Dziś wydaje się przynętą w pułapce, w którą dał się złapać Jarosław Kaczyński. Gwałtowne zmiany akcji tej kampanii w ostatnich dniach przypominają emocjonujący thriller.

Jarosław Kaczyński od miesięcy szuka sposobu by utrzymać władzę. Szumnie reklamowana 5 Kaczyńskiego nie spełniła nadziei prezesa. Elektorat rozpieszczony prezentami coraz słabiej reaguje na kolejne. Wydaje się, że polityczna skuteczność socjalnej polityki PiS osiągnęła efekt sufitowy. Dalsze obietnice dają znikomy efekt w sondażach. Słupki nie drgnęły. Skoro nie da się wygrać kolejnej wojny w ten sam sposób co poprzedniej, trzeba szukać alternatywnej strategii.

Takim pomysłem miało być rozniecenie ideologicznego sporu. Takie spory rozpalają wyobraźnię, budzą emocje, rysują mocne podziały. Kto nie jest z nami ten jest przeciw nam. Światopogląd jest o tyle wdzięcznym tematem polityki, że ideologiczne hasła nie pociągają za sobą realnych zobowiązań a zdyscyplinowany jak armia obóz prawicy ma na tym polu naturalną przewagę.

Pierwszą próbą był atak na środowiska LGBT. Kaczyński wykorzystał podpisanie karty LGBT+ w Warszawie a pretekstem do ataku była wypowiedź wiceprezydenta miasta Pawła Rabieja o dopuszczeniu adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Hasło „wara od naszych dzieci” stało się głównym przekazem pierwszej konwencji wyborczej prawicy. Kalkulacja była prosta. Środowiska LGBT są łatwym celem propagandy. Po pierwsze stanowią zdecydowaną mniejszość. Po drugie są niezdyscyplinowane a ich działacze często emocjonalni i skłonni do nieprzemyślanych deklaracji. Kaczyński skorzystał z okazji by przedstawić się jako obrońca tradycyjnej rodziny w opozycji nie tylko do środowisk LGBT, które posłużyły mu za wygodny pretekst, ale wobec swojego głównego przeciwnika – Koalicji Obywatelskiej. Liczył na to, że spór światopoglądowy może skłócić koalicję, której do jedności pod tym względem bardzo przecież daleko. Atak miał trzy cele: robicie przeciwnika, pogrążenie PSL w wiejskim tradycyjnym elektoracie i mobilizację własnych zwolenników wokół oczywistego, prostego przekazu.

Trzeba przyznać, że cios wymierzony był celnie. Grzegorz Schetyna zdystansował się od Pawła Rabieja. Rafał Trzaskowski musiał się tłumaczyć a w koalicji zawrzało. Niestety, sukces okazał się pozorny. Według polityków Koalicji, na dłuższą metę zamiast ją osłabić, Kaczyński osiągnął przeciwny skutek. Schetyna został zmuszony by potraktować swoich partnerów politycznych poważnie: „po raz pierwszy zaczęliśmy ze sobą rozmawiać” mówi prominentny polityk KE. Skutek był przeciwny do zamierzonego. Schetyna uświadomił sobie, że musi wykonać ucieczkę do przodu, znaleźć wspólne postulaty i zaproponować Polakom oparty na nich pozytywny program. Po raz pierwszy dotychczasową przewidywalną i nieskuteczną kampanię negatywną – anty pis, zastąpiły hasła odnoszące się do przyszłości. Na pierwszy plan: odejście od węgla i polityka ochrony zdrowia. W efekcie z pierwszej potyczki Koalicja wyszła obronną ręką ze znacznie atrakcyjniejszą dla wyborców ofertą.

Kolejnym krokiem kampanii miało być, zapowiadane jako przełomowe, przemówienie Donalda Tuska na Uniwersytecie Warszawskim. Przewodniczący Komisji Europejskiej zawsze budzi w Polsce ogromne zainteresowanie. Jego głos słuchany jest uważnie zarówno przez zwolenników jak i przeciwników byłego premiera. Tymczasem show Tuskowi skradł szerzej wcześniej nieznany działacz liberalnych stowarzyszeń, naczelny niszowego Liberte. Leszek Jażdżewski wygłosił mocne antyklerykalne przemówienie, w którym nie szczędził hierarchom mocnych słów a polityków porównał do świń tarzających się w błocie.

Kaczyński powtórzył poprzedni manewr. Okazja do kolejnego ataku wydawała się o tyle atrakcyjna, że stosunkowo łatwo było odpowiedzialnością za słowa Jażdżewskiego obarczyć głównego wroga – Donalda Tuska. Wszak przemawiali po sobie, w tej samej Sali. Propaganda wykorzystała każdy gest – kto klaskał, kto kogo poklepał po ramieniu. Wszyscy byli winni bezczeszczenia świętości Kościoła. „Kto podnosi rękę na Kościół ten podnosi rękę na Polskę.” Kolejny lejtmotyw kampanii gotowy.

I w pierwszych dniach po tym wystąpieniu wydawało się, że Kaczyński może tym razem postawić na swoim. Scenariusz powtórzył się z dużą dokładnością. Grzegorz Schetyna znów musiał odciąć się od Jażdżewskiego. Kosiniak-Kamysz nie krył oburzenia. Wobec zmasowanego ataku propagandy prawicy duża część liberalno-demokratycznych komentatorów skrytykowała szefa Liberte: „dał do ręki pałkę Kaczyńskiemu”. „Tego sporu nie sposób wygrać”.

Po raz kolejny sprawdziło się jednak stare porzekadło o sztuce polityki. W polityce wygrywa ten kto robi mniej błędów. Upojony wydawałoby się łatwym zwycięstwem PiS popełnił błąd, który diametralnie zmienił nastroje społeczne a pewny sukces zamienił w porażkę. Oto bowiem minister spraw wewnętrznych z dumą ogłosił na Twitterze, że policja zatrzymała Elżbietę Podleśną, autorkę grafiki przedstawiającej Maryję w tęczowej aureoli. Kobieta została zatrzymana po dokładnej rewizji mieszkania, klasycznie, według najgorzej kojarzonych wzorów, o 6.00 nad ranem, gdy policja zapukała do jej drzwi. Obraza uczuć religijnych – sankcja do 2 lat więzienia. Nietrudno było przewidzieć reakcję. Media społecznościowe zostały zalane zdjęciami zakazanego wizerunku. W kolejce do aresztowania ustawiło się tysiące osób. W tak prosty sposób światopoglądowa krucjata Kaczyńskiego w obronie wartości, religii i Kościoła została ośmieszona. Zatrzymanie Podleśnej z jednej strony wywołało szok: żyjemy w państwie religijnym, z drugiej lęk: to może dotyczyć każdego, także mnie. Słowa Jażdżewskiego przestały brzmieć jak obrazoburczy atak. W nowym kontekście zabrzmiały jako złowroga przepowiednia. Jak widać nadgorliwość własnych działaczy może być bardziej niebezpieczna niż niezdyscyplinowanie przeciwników. Nastroje społeczne zaczęły przechylać się na niekorzyść władzy. Sprawa tęczowej Maryi była kroplą, która przeważyła szalę.

PiS najwyraźniej nie zauważył tej zmiany. Partyjni działacze z prezesem na czele dalej prowadzili krucjatę w obronie obrażanej wiary, prześladowanych katolików i atakowanego Kościoła. Do soboty mieli jeszcze szanse by odrobić straty. W sobotę przez Polskę przeszedł Armagedon. Premiera filmu braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu” całkowicie zmienia sytuację. Parę milionów Polaków zobaczyło na własne oczy jak Kościół chroni pedofili w swych szeregach zapewniając im bezkarność a w proceder ten zamieszani są jego najwyżsi dostojnicy.

Krzyku ofiar nie dało się zignorować. Kaczyński stał się zakładnikiem własnej kampanii. Słowa o ręce podniesionej na Kościół obróciły się przeciw niemu. Po filmie Sekielskich trudno Kościoła bronić. To przegrana sprawa. Nie można się też wycofać. Klasyczny pat. Kaczyński lawiruje. Z jednej strony broni Kościoła: „Czy czyny nielicznych księży mają upoważniać do ataku na Kościół? Ataku na katolików? Nie proszę państwa! To nie jest żadna podstawa.” Z drugiej próbuje przejąć inicjatywę zapowiedzią drastycznego zaostrzenia kar dla pedofilów. „Będą dotyczyły wszystkich i księży, i celebrytów”. „Bezwzględnie karani za pedofilię będą wszyscy, szczególnie surowo ci, którym powierzono opiekę nad dziećmi, również księża”. To desperacka deklaracja. Po pierwsze nie rozwiązuje problemu, bo najcięższym zarzutem filmu nie są przypadki pedofilii w Kościele, lecz fakt systematycznego, wieloletniego i świadomego ich ukrywania przez biskupów. Po drugie deklaracja ta otwiera szerokie pole do krytyki. Czy policja aresztuje 24 biskupów ukrywających przypadki pedofilii, których nazwiska umieszczono w dokumencie fundacji „Nie lękajcie się”, którą dostał papież Franciszek? Czy zrobi to z taką samą gorliwością jak w przypadku „obrazy uczuć religijnych” za pomocą tęczy? Czy prokuratura postawi biskupom zarzuty z artykułu 240 kk – karalne niezawiadomienie o czynie zabronionym? Czy w poszukiwaniu dowodów przeszukane zostaną kurie, gdzie w archiwach przechowywane są dokumenty kościelne opisujące przypadki pedofilii? Jeśli tak się nie stanie to deklaracje prezesa pozostaną pustym sloganem wyborczym a w szczerość jego intencji nikt nie uwierzy.

PiS nie podejmie realnych kroków przeciw Kościołowi. To pewne. Po pierwsze nie może się narazić na wojnę z najbliższym sprzymierzeńcem. Po drugie byłoby to zaprzeczenie głównej narracji politycznej partii. Po trzecie dałoby pole do, nie tylko do skutecznego ataku rosnącej prawicowej konkurencji w postaci radykalnych narodowców spod znaku Konfederacji, ale co gorsza, mogłoby przyczynić się do rozłamu w samej partii. Na to Kaczyński pozwolić sobie nie może. Dlatego srogie deklaracje pozostaną na papierze. Niezrealizowane będą piętą achillesową prawicy i linią ataku opozycji do dnia wyborów.

Prawica i Kościół katolicki są zrośnięte nicią wzajemnych interesów jak bracia syjamscy. Poparcie Kościoła, które walnie przyczyniło się do zwycięstwa Kaczyńskiego w poprzednich wyborach może stać się przyczyną jego klęski w następnych.

Jakub Bierzyński

Komentarze

Jacek Pi

18 maja 2019

Prominentny polityk PiS profesor Legutko (miejsce 2 na małopolskiej liście PiS do Europarlamentu) mówiąc o filmie Sekielskich użył termniu „pederastrią”. W ten sposób otworzył następną puszkę Pandory. Chodzi o dwie sprawy:
1. Abp. Paetza, czynnego geja, w języku kościelnym sodomity, który przez wiele lat miał do swojej dyspozycji wielu efebów, którzy przez przypadek byli klerykami w poznańskim seminarium. I nikomu z jego kolegów to nie przeszkadzało.
2. homoseksualnego lobby w Kościele Katolickim. Wyżej wspomniany abp. Paetz jest dowodem że w polskim KK odgrywa ono istotną rolę gdyż wielu hierarchów otwarcie go popierało w sporze o koncelebrowanie mszy w 1050 rocznicę chrztu Polski.
Choć los Sodomy jednoznacznie pokazuje że jest to grzech absolutnie nie tolerowany.
Te wszystkie sprawy pokazują wielkość zepsucia moralnego episkopatu.
I nie należy widzieć tego tylko w kontekście bieżacej polityki.

benson

28 października 2019

Very good bloց post. I certainly appгeciate this
site. Stick with it!

Solicitar Dinero Urgente

30 października 2019

Creditos Por Internet Prestamos Bajo Interes https://prestamosonline.space/hercules-ca/ Tasa Prestamos Personales Interes Para Prestamos Personales Credito A 30 Dias

Marcowox

17 grudnia 2019

Всем привет, кстати, Marcowox
[url=http://sport-weekend.com/vce-o-internet-meccendjerax.htm]http://sport-weekend.com/vce-o-internet-meccendjerax.htm[/url]
[url=https://vorle.ru/company_news/150750/]https://vorle.ru/company_news/150750/[/url]
[url=https://ria56.ru/posts/apple-nazvala-samye-populyarnye-prilozheniya-v-2018-godu.htm]https://ria56.ru/posts/apple-nazvala-samye-populyarnye-prilozheniya-v-2018-godu.htm[/url]
[url=http://region35.ru/izmenit-login-v-skype.htm]http://region35.ru/izmenit-login-v-skype.htm[/url]
[url=https://worldofteacher.com/11782-hranenie-zakladok-v-brauzere.html]https://worldofteacher.com/11782-hranenie-zakladok-v-brauzere.html[/url]

woxPW

Marcowox

17 grudnia 2019

Всем привет, кстати, MarcoteawaY
[url=http://www.webblog.ru/silverxtoo/140732/]http://www.webblog.ru/silverxtoo/140732/[/url]
[url=https://www.google.nr/url?q=https://browserinfo.ru]https://www.google.nr/url?q=https://browserinfo.ru[/url]
[url=http://novopavlovsk.ru/forum/blog.php?b=3331]http://novopavlovsk.ru/forum/blog.php?b=3331[/url]
[url=http://region35.ru/izuchaem-fynkciju.htm]http://region35.ru/izuchaem-fynkciju.htm[/url]
[url=https://advanpos.ru/blogs/silverxtoo/gde-otyskat-prilozheniya-na-android.php]https://advanpos.ru/blogs/silverxtoo/gde-otyskat-prilozheniya-na-android.php[/url]

woxPW

Marcowox

17 grudnia 2019

Всем привет, кстати, MarcoteawaY
[url=http://web-analitik.info/forum/forum19/topic924/]http://web-analitik.info/forum/forum19/topic924/[/url]
[url=http://centercep.ru/phpbb/viewtopic.php?t=18496&sid=181a6b6ab09a19bc6ba22618d9e59111]http://centercep.ru/phpbb/viewtopic.php?t=18496&sid=181a6b6ab09a19bc6ba22618d9e59111[/url]
[url=http://selyatino-adm.ru/forum/index.php/forum1/topic689/]http://selyatino-adm.ru/forum/index.php/forum1/topic689/[/url]
[url=http://1fx.ru/forum/forum20/topic1682/]http://1fx.ru/forum/forum20/topic1682/[/url]
[url=http://www.genesha.ru/forum/forum4/topic7011/]http://www.genesha.ru/forum/forum4/topic7011/[/url]
[url=https://www.google.lv/url?q=https://browserinfo.ru]https://www.google.lv/url?q=https://browserinfo.ru[/url]
[url=https://www.google.ch/url?q=https://browserinfo.ru]https://www.google.ch/url?q=https://browserinfo.ru[/url]
[url=http://okryme.com/blogi/internet-apteka-1]http://okryme.com/blogi/internet-apteka-1[/url]
[url=http://surdonika.ru/blogs/silverxtoo/gel-dlya-sustavov.php]http://surdonika.ru/blogs/silverxtoo/gel-dlya-sustavov.php[/url]
[url=http://portal.do.mrsu.ru/forum/?PAGE_NAME=read&FID=7&TID=2997]http://portal.do.mrsu.ru/forum/?PAGE_NAME=read&FID=7&TID=2997[/url]
[url=http://selyatino-adm.ru/forum/index.php/forum1/topic731/]http://selyatino-adm.ru/forum/index.php/forum1/topic731/[/url]
[url=http://biketrials.ru/live/blog.php?cp=2317]http://biketrials.ru/live/blog.php?cp=2317[/url]

woxPW

Marcowox

17 grudnia 2019

Всем привет, MarcoteawaY
[url=http://platonovles.ru/forum/?PAGE_NAME=read&FID=1&TID=300]http://platonovles.ru/forum/?PAGE_NAME=read&FID=1&TID=300[/url]
[url=http://www.divachix.com/forums/blog.php?cp=168]http://www.divachix.com/forums/blog.php?cp=168[/url]
[url=https://www.google.co.ao/url?q=https://browserinfo.ru]https://www.google.co.ao/url?q=https://browserinfo.ru[/url]
[url=http://www.realtor174.ru/content/otzyvy-o-sredstve-ekzolotsin-ot-gribka-nog]http://www.realtor174.ru/content/otzyvy-o-sredstve-ekzolotsin-ot-gribka-nog[/url]
[url=http://okryme.com/blogi/otzyvy-o-gele-ekzolotsin-ot-gribka-stop]http://okryme.com/blogi/otzyvy-o-gele-ekzolotsin-ot-gribka-stop[/url]
[url=http://pfoten-junkies.de/viewtopic.php?f=51&t=54627]http://pfoten-junkies.de/viewtopic.php?f=51&t=54627[/url]
[url=https://filbert.pro/communication/forum/forum3/topic1086/]https://filbert.pro/communication/forum/forum3/topic1086/[/url]
[url=https://www.google.com.ag/url?q=https://browserinfo.ru]https://www.google.com.ag/url?q=https://browserinfo.ru[/url]
[url=http://getcars.ru/communication/blog/weblogs/silverxtoo/120/]http://getcars.ru/communication/blog/weblogs/silverxtoo/120/[/url]
[url=https://www.google.sn/url?q=https://browserinfo.ru]https://www.google.sn/url?q=https://browserinfo.ru[/url]
[url=http://pfoten-junkies.de/viewtopic.php?f=51&t=54087]http://pfoten-junkies.de/viewtopic.php?f=51&t=54087[/url]
[url=http://addtc.ru/forum/forum2/topic200/]http://addtc.ru/forum/forum2/topic200/[/url]

woxPW
можно ли прочесть или перевести?

mcafee.com/activate

13 stycznia 2020

About us : I am a It softwere analyst and web developer,currently living in the USA,i have a project(website) to promote on google search engin.here is something about my project. iamcafee is a free specialized help specialist organization for McAfee items. We are a free help authority association for programming related issues in compact PCs, work areas, contraptions and peripherals. Use Of McAfee.com/activate Name, logo, trademarks and its pictures is only for reference and not the smallest piece recommend that iamcafee.com has any business association with McAfee.com/activate

mcafee.com/activate

13 stycznia 2020

Microsoft was deserted by a mile by the main program and one of the greatest programming organizations on the planet. Google Chrome has just taken a jump ahead in the web perusing classes and programming segment, this has made Microsoft lose a great deal of client base in numerous divisions.

먹튀검증

28 stycznia 2020

Everything is very open with a clear description of the issues.
It was truly informative. Your website is extremely helpful.
Thanks for sharing!

modafinil vigil

28 stycznia 2020

modafinil holland tadafinil bestellen kaufen modafinil http://modafinilrezeptfrei.over-blog.com/vigil-kaufen.html modafinil apotheke modafinil kaufen ohne rezept

먹튀검증

15 lutego 2020

Thank you for the auspicious writeup. It in fact was a amusement account it.
Look advanced to more added agreeable from you!
However, how can we communicate?

먹튀검증

5 marca 2020

Thank you for the auspicious writeup. It in fact was a amusement account it.
Look advanced to far added agreeable from you!
However, how could we communicate?

메이저사이트

6 marca 2020

Great post. I was checking constantly this blog and I’m impressed!
Extremely useful info specifically the last part 🙂 I care for such information a lot.

I was seeking this certain information for a very long time.
Thank you and good luck.

Erulex6

25 marca 2020

Question for the ladies out there
https://bizbuzbook.com/profile/poitty/ is there girls who like guys who are into anal sex

먹튀검증

26 marca 2020

Nice weblog here! Also your site a lot up very fast! What
web host are you the usage of? Can I get your associate link on your host?
I want my web site loaded up as quickly as yours lol

peftcoolf

27 marca 2020

[b]Download[/b]: [url=http://sansthajagat.com/watch/EdBrmjVd-brutality.html]Brutality[/url] !

[b]Watch online[/b]: [url=http://fusion-tile.com/actors/Jack+Derges.html]Jack Derges[/url]

[b]Streaming[/b]: [url=http://mangosystems.net/anime/tetsujin-28-go-fx-english-subbed]Tetsujin 28-go FX English Subbed[/url] .

[b]Torents[/b]: [url=http://call-rick.com/?oldal=8&&s=1512]Manhattan Love Story[/url] .
[b]Torents[/b]: [url=http://cannabisconcoctions.com/vorgeschlagene-serien/vote:13155]The Push[/url] .

peftcoolf

29 marca 2020

[b]Download[/b]: [url=http://gtbanl.com/mp3/prathihari-mp3-free-download/download]Prathihari Mp3 Free Download[/url] !

[b]Watch online[/b]: [url=http://tiendaporinternet.org/rwby-season-7/]Watch Now[/url]

[b]Streaming[/b]: [url=http://investinhaiti.net/tvshow-1795-4.html]Scorpion[/url] .

[b]Torents[/b]: [url=http://supercutecomic.com/phones/Fujitsu Siemens]Fujitsu Siemens[/url] .
[b]Torents[/b]: [url=http://bandarapoker123.com/serie/Kevin-Probably-Saves-the-World]Kevin (Probably) Saves the World[/url] .

peftcoolf

29 marca 2020

[b]Download[/b]: [url=http://itcclocksmiths.com/serie/Kanon-2006]Kanon (2006)[/url] !

[b]Watch online[/b]: [url=http://onlinecasinoaustralia.com/tag/%e8%bb%bd%e9%83%a8%e3%81%90%e3%82%8a/]и»ЅйѓЁгЃђг‚Љ(6)[/url]

[b]Streaming[/b]: [url=http://364ch.com/thread/224791/1/]Support for the Brave browser’s rewards feature[/url] .

[b]Torents[/b]: [url=http://appleraiser.com/forums/31-hardware?s=d932d7d54a950dc0186383af946aabc0]Hardware[/url] .
[b]Torents[/b]: [url=http://1clickbit.com/genero/misterio/]MistГ©rio[/url] .

peftcoolf

29 marca 2020

[b]Download[/b]: [url=http://nutleypark.com/forums/threads/201315-club-atletico-river-plate?s=b243a6926b0cadec7995c68234883c88][Club AtlГ©tico River Plate][/url] !

[b]Watch online[/b]: [url=http://betpounds21.com/tf0/post/2016/8/descargar-tres-funerales-para-eladio-monroy-en-pdf-de-alexis-ravelo-ano-2016.php]Tres Funerales para Eladio Monroy[/url]

[b]Streaming[/b]: [url=http://q99kc.com/serie/Heathers]Heathers[/url] .

[b]Torents[/b]: [url=http://daynhaulamgiau.com/tvshow-3137-1.html]The Hot Zone[/url] .
[b]Torents[/b]: [url=http://betmoon77.com/top-gear-season-7-2005-2193.685ch00]Watch It[/url] .

peftcoolf

29 marca 2020

[b]Download[/b]: [url=http://wonoddsyeniadresi1.com/anime/kono-aozora-ni-yakusoku-wo-youkoso-tsugumi-ryou-e-english-subbed]Kono Aozora ni Yakusoku wo: Youkoso Tsugumi Ryou e English Subbed[/url] !

[b]Watch online[/b]: [url=http://92178c2.com/mp3/one-last-time.html]ONE LAST TIME[/url]

[b]Streaming[/b]: [url=http://supercagette.com/tvshow-2918-2.html]The Kominsky Method[/url] .

[b]Torents[/b]: [url=http://www.dedicatedark.com/anime/peanuts-motion-comics]Peanuts Motion Comics[/url] .
[b]Torents[/b]: [url=http://avuary.com/manga/nanatsu-no-taizai/134]Nanatsu no Taizai 134[/url] .

peftcoolf

29 marca 2020

[b]Download[/b]: [url=http://checkbooksepira.com/voir-hand-shakers-vostfr/]В» Hand Shakers VOSTFR (13)[/url] !

[b]Watch online[/b]: [url=http://supercagette.com/tvshow-1044-1.html]Medici: Godfathers of the Renaissance[/url]

[b]Streaming[/b]: [url=http://layroad.com/browse.php?c=356]Beni Böyle Sev[/url] .

[b]Torents[/b]: [url=http://waznelle.com/watch/24493/12/engsub]Episode 12[/url] .
[b]Torents[/b]: [url=http://itcclocksmiths.com/serie/Mitsuboshi-Colors]Mitsuboshi Colors[/url] .

peftcoolf

29 marca 2020

[b]Download[/b]: [url=http://supercagette.com/tvshow-1388-3.html]Beast Wars: Transformers[/url] !

[b]Watch online[/b]: [url=http://instantautorebate.com/anime/tenrou-sirius-the-jaeger-english-subbed]Tenrou: Sirius the Jaeger English Subbed[/url]

[b]Streaming[/b]: [url=http://nuestropanorama.com/anime/mega-man-1994]Mega Man 1994[/url] .

[b]Torents[/b]: [url=http://kientrucdoisong.com/she-was-born-into-a-wealthy-family/chapter-208]Chapter 208: Chapter 205. He had to come early[/url] .
[b]Torents[/b]: [url=http://analogue-to-digital.com/manga/one-piece/959]One Piece 959[/url] .

peftcoolf

29 marca 2020

[b]Download[/b]: [url=http://digitaldaystar.com/actor/liv-tyler]Liv Tyler[/url] !

[b]Watch online[/b]: [url=http://yth499.com/anime/requiem-from-the-darkness]Requiem From the Darkness[/url]

[b]Streaming[/b]: [url=http://sxblry.com/Read1_One_Piece_230]Chapter 230 – The Hunt For South Bird!!![/url] .

[b]Torents[/b]: [url=http://yth997.com/director/lethal-hardcore]Lethal Hardcore[/url] .
[b]Torents[/b]: [url=http://daynhaulamgiau.com/tvshow-963-2.html]In With The Flynns[/url] .

peftcoolf

29 marca 2020

[b]Download[/b]: [url=http://dmqmanbetx.com/amagami-love-goes-on-morishima-haruka-hen]Amagami – Love Goes On! – Morishima Haruka Hen[/url] !

[b]Watch online[/b]: [url=http://ey1pjr.com/tvshow-2326-4.html]American Housewife[/url]

[b]Streaming[/b]: [url=http://autismtreatmentcentersnearme.com/title/27044/ore-no-genjitsu-wa-ren-ai-game-ka-to-omottara-inochigake-no-game-datta]Ore no Genjitsu wa Renai Game?? ka to Omottara Inochigake no Game datta[/url] .

[b]Torents[/b]: [url=http://5888850.com/requestshow/1327]Threnody[/url] .
[b]Torents[/b]: [url=http://ey1pjr.com/tvshow-782-4.html]Ocean Girl[/url] .

peftcoolf

29 marca 2020

[b]Download[/b]: [url=http://investinhaiti.net/tvshow-1216-3.html]Burnistoun[/url] !

[b]Watch online[/b]: [url=http://celtabet136.com/serie/Camp-Sumpfgrund]Camp Sumpfgrund[/url]

[b]Streaming[/b]: [url=http://daynhaulamgiau.com/tvshow-2123-3.html]Wynonna Earp[/url] .

[b]Torents[/b]: [url=http://hellotaipei.net/r335b8-ozzy-osbourne-the-very-best]The Very Best[/url] .
[b]Torents[/b]: [url=http://manocanhthietke.com/anime/fireball-humorous-english-subbed]Fireball Humorous English Subbed[/url] .

peftcoolf

31 marca 2020

[b]Download[/b]: [url=http://torrentqq29.com/popular-documentaries-week]Popular This Week[/url] !

[b]Watch online[/b]: [url=http://yh9935.com/browse.php?c=310]Spartacus: Blood and Sand[/url]

[b]Streaming[/b]: [url=http://atozinvestmentsllc.net/jesus-adrian-romero.html]Jesus Adrian Romero[/url] .

[b]Torents[/b]: [url=http://vahalfpricelistings.com/anime/be-cool-scooby-doo]Be Cool, Scooby-Doo![/url] .
[b]Torents[/b]: [url=http://daynhaulamgiau.com/tvshow-2943-1.html]Stripperella[/url] .

peftcoolf

31 marca 2020

[b]Download[/b]: [url=http://torrentqq29.com/torrent/4379240/In-Vino-2019-720p-WEBRip-800MB-x264-GalaxyRG/]In.Vino.2019.720p.WEBRip.800MB.x264-GalaxyRG в­ђ[/url] !

[b]Watch online[/b]: [url=http://torrentqq29.com/torrent/1660228/RealPunting-Mystique/]torrent 1660228 RealPunting Mystique[/url]

[b]Streaming[/b]: [url=http://curs-germana.com/cheese-in-the-trap-pelicula/]Cheese in the Trap (PelГ­cula)2018Cheese in the Trap (PelГ­cula) Drama, Romance Hong Seol (Oh Yeon Seo) es una estudiante universitaria comГєn. EstГЎ ocupada trabajando a tiempo parcial para pagar su matrГ­cula y sus gastos de manutenciГіn. Yoo Jung (Park Hae Jin) estГЎ en su Гєltimo aГ±o en la misma universidad. Г‰l parece perfecto. Viene de una familia adinerad… HD Calidad 2018 AГ±o 0 min. DuraciГіn[/url] .

[b]Torents[/b]: [url=http://mussionfed.com/sukasuka-batch-sub-indonesia/]Shuumatsu Nani Shitemasu ka ? Isogashii desu ka ? Sukutte Moratte Ii desu ka ? BD Batch Subtitle Indonesia[/url] .
[b]Torents[/b]: [url=http://refitfightcenter.com/download/jonas-brothers-what-a-man-gotta-do/]Jonas Brothers – What a Man Gotta Do[/url] .

peftcoolf

31 marca 2020

[b]Download[/b]: [url=http://872ch.com/torrent/22069/ice-age-4-continental-drift-xbox-360]Ice Age 4 Continental Drift (Xbox 360)[/url] !

[b]Watch online[/b]: [url=http://872ch.com/search_torrent/vampire-diaries.html]vampire diaries[/url]

[b]Streaming[/b]: [url=http://wonoddsyeniadresi1.com/anime/log-horizon-english-subbed]Log Horizon Season 2: Second Cour English Subbed[/url] .

[b]Torents[/b]: [url=http://thietkewebsitethanhhoa.com/watch/ripper-street/]Ripper Street[/url] .
[b]Torents[/b]: [url=http://celtabet136.com/serie/Hackerville]Hackerville[/url] .

peftcoolf

1 kwietnia 2020

[b]Download[/b]: [url=http://torrentqq29.com/torrent/302104/The-Hagstone-Demon-2011-BRRip-XviD-AC3-PRESTiGE-MoviesP2P-com/]torrent 302104 The Hagstone Demon 2011 BRRip XviD AC3 PRESTiGE MoviesP2P com[/url] !

[b]Watch online[/b]: [url=http://torrentqq29.com/torrent/859288/Brazzers-Big-Butts-Like-It-Big-Rose-Monroe-and-Jordan-Ash-and-Mick-Blue-XXX-mp4/]torrent 859288 Brazzers Big Butts Like It Big Rose Monroe and Jordan Ash and Mick Blue XXX mp4[/url]

[b]Streaming[/b]: [url=http://scmplanet.com/tvshow-1221-15.html]Mythbusters[/url] .

[b]Torents[/b]: [url=http://celtabet136.com/serie/The-Comeback]The Comeback[/url] .
[b]Torents[/b]: [url=http://supercagette.com/tvshow-1802-1.html]Jonathan Strange & Mr Norell[/url] .

peftcoolf

1 kwietnia 2020

[b]Download[/b]: [url=http://torrentqq29.com/torrent/4379098/American-Hangman-2019-1080p-H264-Ita-Eng-AC3-5-1-Sub-Ita-Eng-MIRCrew/]American Hangman (2019) 1080p.H264 Ita Eng AC3 5.1 Sub Ita Eng MIRCrew[/url] !

[b]Watch online[/b]: [url=http://yh9935.com/browse.php?c=419]Kurt Seyit ve Ећura[/url]

[b]Streaming[/b]: [url=http://grouphealthbenefitsofamerica.com/gratuit/2841239098.html]Le Grand Livre de la Boulangerie[/url] .

[b]Torents[/b]: [url=http://onlymatchgays.com/serie/Power-Rangers-Time-Force]Power Rangers Time Force[/url] .
[b]Torents[/b]: [url=http://manocanhthietke.com/anime/mitsuboshi-colors]Mitsuboshi Colors[/url] .

peftcoolf

1 kwietnia 2020

[b]Download[/b]: [url=http://mikerussellradio.com/acteur/vin-diesel]Vin Diesel[/url] !

[b]Watch online[/b]: [url=http://wonoddsguncelgiris1.com/actor/odette-annable]Odette Annable[/url]

[b]Streaming[/b]: [url=http://horneet.com/geobreeders-2-episode-2-english-dubbed]Geobreeders 2 Episode 2 English Dubbed[/url] .

[b]Torents[/b]: [url=http://itcclocksmiths.com/serie/Star-Driver-Kagayaki-no-Takuto]Star Driver: Kagayaki no Takuto[/url] .
[b]Torents[/b]: [url=http://satvv.com/v-ios-13-final-review-a-perfect-update-JA6WA_sWrkQ.html]iOS 13 Final Review! A Perfect Update[/url] .

peftcoolf

1 kwietnia 2020

[b]Download[/b]: [url=http://cakerecipess.com/6454816-Reconocimiento-de-materiales-y-equipos-de-uso-frecuente-en-el-laboratorio.html]MГЎs detalles[/url] !

[b]Watch online[/b]: [url=http://blproperties.biz/member.php?u=5221&s=1f17882f2ad4b4df7fcfbbca46324bcf]SuperLopez13[/url]

[b]Streaming[/b]: [url=http://jewishfraternities.net/elenco/mike-epps/]Mike Epps[/url] .

[b]Torents[/b]: [url=http://me2-ccc.com/nurse-witch-komugi-chan-magikarte-z-episode-1-english-subbed]Nurse Witch Komugi-chan Magikarte Z Episode 1 English Subbed[/url] .
[b]Torents[/b]: [url=http://onlymatchgays.com/vorgeschlagene-serien/vote:9571]Lady Lockenlicht[/url] .

peftcoolf

1 kwietnia 2020

[b]Download[/b]: [url=http://torrentqq29.com/torrent/1196881/The-Devils-Violinist-2013-720p-BluRay-x264-PFa/]torrent 1196881 The Devils Violinist 2013 720p BluRay x264 PFa[/url] !

[b]Watch online[/b]: [url=http://torrentqq29.com/torrent/2416738/Insecure-S02E07-Hella-Disrespectful-720p-AMZN-WEBRip-DDP5-1-x264-NTb-rartv/]torrent 2416738 Insecure S02E07 Hella Disrespectful 720p AMZN WEBRip DDP5 1 x264 NTb rartv[/url]

[b]Streaming[/b]: [url=http://faiemont.com/series/the-legendary-thief/]The Legendary Thief[/url] .

[b]Torents[/b]: [url=http://msofficequipment.com/mr-fu-i-really-love-you.html]Mr Fu, I Really Love You[/url] .
[b]Torents[/b]: [url=http://onlinecasinoaustralia.com/tag/%e3%82%80%e3%82%8a%e3%82%8a%e3%82%93/]г‚Ђг‚Љг‚Љг‚“(7)[/url] .

tossed

3 kwietnia 2020

I coսld not refrain from commenting. Exceptiоnalⅼy well written!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *